Depoculuk Hizmetleri

CBM Port Services
Depoculuk Hizmetleri | CBM Port Services

Depoculuk Hizmetleri

Konteyner İç Dolum & İç Boşaltma

Sahalarımızda özel olarak ayrılmış alanlarda, ürünler (dökme, maden, blok mermer, demir çelik ürünleri, balya, koli, big bag, rulo, paket saç, vb..) depolanmakta ve müşterilerin taleplerine istinaden, uygun ekipman ve uzman kadroyla konteynerlere güvenli ve süratli bir şekilde iç yüklemeleri yapılmaktadır. Ayrıca, talep gelmesi durumunda müşterilerin fabrika sahalarında da bu hizmetler verilmektedir.

Mevcut yükleme şekillerine ek olarak, geliştirilen özel aparat/ekipmanlarla (demir yükleme aparatı, bom vb..) hizmet hızı ve kalitesinin artırılması amaçlanmaktadır. Depo sahalarında yüklemesi yapılan tüm konteynerler için Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı onaylı DBA(Doğrulanmış Brüt Ağırlık) kantar operatörü lisansımız bulunmaktadır. tartımlar kalibrasyonlu kantarlarda yapılarak ilgili tonaj/araç bilgileri, anlık olarak müşterilere raporlanmaktadır.

Bununla birlikte; iç boşaltma operasyonları da aynı titizlikle yürütülüp, müşteri ihtiyacına en uygun ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutacak şekilde gerekli aksiyonlar alınmaktadır.

LASHING(YÜK SABİTLEME)

Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında Lashing ( bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. Sahalarımıza gelen müşteri yüklerinin; araçlara, konteynerlere ve özel ekipman konteynerlerine yerleşimleri, yol koşulları(kara, deniz, hava) ve malzemelerin hassaslık yapılarına göre planlanmaktadır. Yine, malın özellik, cins ve hassasiyetine göre uluslararası lashing standartlarında, takoz, spanzet, hava yastıkları, çemberleme sistemleri, shrink ve sandıklama yöntemleriyle uzman kadromuz tarafından sabitlemesi yapılmaktadır. Ayrıca tüm bu hizmetler müşteri tesislerinde ve/veya limanlarda, hatta gemi yüklemeleri için de verilmektedir.

BOŞ & DOLU KONTEYNER DEPOLAMA

Altyapısı uygun, tamamı beton veya parke zeminli depolarımızda boş ve dolu konteynerler, uzman kadro ve modern elleçleme makinalarıyla istiflenerek depolanmaktadır. Depolanmak üzere sahalarımıza getirilen konteynerlere, depo girişinde kondüsyon tespiti yapılmakta, hasar raporu hazırlanmakta ve sahamıza alınıp istiflenmektedir. Konteynerler müşterilerden gelen çıkış talimatlarına istinaden araca yüklenerek müşteriye veya limanlara gönderilmektedir. Ayrıca talep edilmesi durumunda liman-depo arası taşımalar da organize edilmektedir.

KAPALI AÇIK ALAN YÜK DEPOLAMA 

Hem Dilovası hem de Körfez Depolarımızda 1.000’er metrekarelik kapalı depolama alanlarımız bulunmakta, müşteri talebine ve yük cinsine uygun olarak açık yük depolaması yapılabilmektedir.

NAKLİYE HİZMETLERİ

Anlaşmalı olduğumuz Nakliye firmalaının filoları ile depolarımızda yapılan konteyner operasyonlarının boş ve dolu konteyner taşımaları paket hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Ayrıca Türkiye genelinde fabrika/depo/tesislerden istenilen her noktaya genel, yük proje yükü, konteyner vb ürünlerin taşınması için anlık fiyatlama yapılabilmekte ve talebe uygun ölçü ve adette nakliye aracı temin edilebilmektedir.